Pisaliśmy dzisiaj o nawiązaniu współpracy Apple ze Stevenem Spielbergiem i wytwórnią NBC Universal, której celem ma być powstanie nowych odcinków serialu „Niesamowite Historie”. Z kolei przy współpracy z wytwórnią The Weinstein Company powstać miał biograficzny serial o Elvisie Presleyu. Apple zerwało jednak współpracę z tą firmą, po skandalu związanym z licznymi oskarżeniami jej założyciela - Harveya Weinsteina - o molestowanie seksualne i gwałty.

Big acf9ad9e a2fd 4378 b660 8fb1c6c4bada

Prace nad tym serialem rozpoczęły się kilka miesięcy temu, ale właściwie nie zrobiono wiele poza podpisaniem umowy. Co ciekawe, cały serial miał się rozwinąć w większy, w którym kolejne sezony opowiadały by historię innych muzyków, w tym Prince'a i Michaela Jacksona.

Harvey Weinstein jest znanym w Hollywood producentem filmowym. Obecny skandal związany jest z molestowaniem seksualnym aktorek i swoich pracownic, którego dopuszczać się miał przez wiele lat. Mówi się też o tym, że milczenie swoich ofiar opłacał dużymi pieniędzmi. Jednym ze skutków skandalu, który wybuchł, było wyrzucenie go przez radę nadzorczą z założonej przez niego wytwórni. Więcej o oskarżeniach pod jego adresem pisze The New York Times.

Źródło: Deadline