Nowe iPhone'y to powrót do konstrukcji znanej z iPhone'ów 4 i 4s, w której na aluminiowej ramie umieszczone są dwa szklane panele. Tego typu rozwiązanie stosuje też Samsung w swoich najnowszych smartfonach m.in. w Galaxy Note 8. Wytrzymałość konstrukcji tych smartfonów postanowiła sprawdzić firma SquareTrade, która świadczy usługi gwarancyjne dla urządzeń elektronicznych.

iPhone 8, 8 Plus i Galaxy Note 8 poddane zostały prostym drop testom, a więc testom wytrzymałości na upadek z określonej wysokości na beton. W tym wypadku były to 1,8 metra. Przetestowano w ten sposób zarówno przedni, jak i tylny panel. Urządzenia wystrzelono także z procy na 6,8 metra oraz umieszczono w specjalnym obrotowym bębnie. Szklane panele we wszystkich urządzeniach uległy rozbiciu już przy pierwszych próbach.

Nieznacznie mniej wytrzymały okazał się Galaxy Note 8, który po testach przestał działać. Uzyskał on 80 punktów (im więcej tym gorzej), a ryzyko jego uszkodzenia oceniono na wysokie. iPhone'y 8 i 8 Plus uzyskały odpowiednio 64 i 74 punkty, a ich ryzyko oceniono na średnie. Oba urządzenia wciąż działały pomimo rozbicia przedniego i tylnego panelu.

Swoje drop testy iPhone'a 8 przeprowadził także Zack Nelson, youtuber prowadzący kanał JerryRigEverything. iPhone 8 wytrzymał upadek z wysokości kolana i pierwszy upadek z wysokości talii - tylko dlatego jednak, że upadł na aluminiową ramę. Kolejny upadek z tej wysokości skończył się rozbiciem tylnego panelu. Drugi z testowanych iPhone'ów, wyposażony w obudowę ochroną przeszedł test bez uszkodzeń.