W trakcie wtorkowej prezentacji, Apple zaprezentowało iPhone'a 8, iPhone'a 8 Plus, iPhone'a X, Apple TV 4K oraz Apple Watcha trzeciej generacji. Niestety zabrakło danych związanych z pojemnością baterii użytych w nowych smartfonach.

Zgodnie z informacjami, które można znaleźć na portalu Tenaa, iPhone 8 został wyposażony w baterię o pojemności 1821 mAh. W porównaniu do iPhone'a 7 akumulator jest mniejszy o 139 mAh. Natomiast różnica pomiędzy 5,5-calowymi modelami wynosi 225 mAh - iPhone 8 Plus 2675 mAh, a iPhone 7 Plus 2900 mAh. iPhone 8 dostał 2 GB ramu, iPhone 8 Plus 3 GB (tak samo jak w zeszłorocznych modelach).

Według zapewnień Apple, czas pracy na baterii najnowszych smartfonów z serii 8 jest porównywalana do zeszłorocznych modeli, pomimo mniejszych akumulatorów. Głównie jest to możliwe dzięki zastosowaniu procesora A11 Bionic, który charakteryzuje się dużo lepszą sprawnością energetyczną. W porównaniu do A10 jest sprawniejszy niemal o 50%.

We wtorek została również udostępniona wersja Golden Master systemu iOS 11, a jego oficjalna premiera nastąpi 19 września.

Źródło: Tenaa