Od paru już generacji systemu iOS, Apple zmieniło sposób wyświetlania zasięgu sieci komórkowej - kiedyś wykres wydawał się bardziej czytelny, dziś zamiast belek pokazujących moc sygnału mamy… kropki. Jest jednak sposób, by dane było bardziej miarodajne. Wystarczy że na klawiaturze iPhone’a wpiszecie poniższy kod:

(gwiazdka)3001#12345#(gwiazdka) - tzw. „Field Test”, czyli tryb testowy każdego iPhone’a. Jeśli chcecie dokładnie dowiedzieć się, jaka jest moc sygnału Waszego aparatu, możecie to zrobić właśnie tutaj.

Po wpisaniu kodu i zatwierdzeniu zieloną słuchawką, w lewym górnym rogu pojawi się liczba z minusem zamiast standardowego symbolu zasięgu. Liczby w okolicach wartości -50 świadczą o dobrym zasięgu, natomiast te pokazujące wartości około -120 to wynik bardzo słaby.

Ten niestandardowy pomiar jakość sygnału można ustawić sobie na stałe w iPhone. Co trzeba zrobić?

  1. Będąc w trybie Field Test przyciśnij przycisk Power (włącz/wyłącz) iPhone’a przez kilka sekund.
  2. Następnie przytrzymaj przycisk Home aż do momentu zniknięcia ekranu Field Test.
  3. W lewym górnym rogu powinniście już mieć nową ikonkę numeryczną jakości sygnału.

Co ważne, zawsze możecie wrócić do poprzedniej ikony. Wystarczy gdy w trybie Field Test, przyciśniecie dłużej przycisk Home.

To wszystko! Pamiętajcie, jeśli macie problem ze swoim iPhone, zawsze możecie skontaktować się z najbliższym w Twojej okolicy serwisem produktów Apple www.szybkaszybka.net