Dotychczas osoby korzystające ze Spotify, mogły konsumować treści dostępne w serwisie, używając strony internetowej, aplikacji na macOS czy iOS. Ostatnie zmiany teoretycznie uniemożliwiają wykorzystanie webowego playera w przeglądarce Apple - Safari.

Od wczoraj osoby, które wykorzystywały internetową stronę Spotify w przeglądarce Safari do słuchania muzyki nie mogą już tego robić. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że serwis zaczął korzystać z wtyczki deszyfrującej Widevine, która nie jest obsługiwana przez przeglądarkę Apple.

Osoby, które chcą nadal korzystać z Safari do konsumowania treści z serwisu Spotify mogą zmienić Agenta użytkownika w zakładce Programowanie. Należy pamiętać, że zakładka Programowanie jest domyślnie wyłączona i można ją uruchomić w preferencjach Safari. W tym celu trzeba wybrać ustawienia zaawansowane a następnie zaznaczyć Pokazuj menu Programowanie na pasku meny.

Według dokumentacji technicznej firmy, webowy player Spotify dostępny jest dla przeglądarki Chrome, Firefox, Edge oraz Opera.

Aplikację Spotify dla komputerów Apple można pobrać ze strony producenta. Natomiast program dla iOS znajduje się w sklepie AppStore.