Wczoraj wieczorem wyciekła wersja Golden Master systemu iOS 11. Jego kod to kopalnia wiedzy na temat nowych urządzeń Apple, które zaprezentowane zostaną już 12 września.

Znaleziony w nowym systemie rysunek jubileuszowego iPhone'a zdaje się potwierdzać dotychczasowe doniesienia na temat tego urządzenia. Ramki są bardzo cienkie, a ekran pokrywa większość przedniego panelu. U góry ekranu widoczne jest wycięcie, które pozwoli na umieszczenie głośnika, czujnika zbliżeniowego oraz przedniej kamery Face ID. Tak właśnie ma nazywać się system rozpoznawania twarzy, o którym nie raz już pisaliśmy. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, wyświetlacz nowego iPhone'a obsługiwać ma technologię True Tone.

iPhone8

Zmiany dosięgną również przycisku sleep/ wake. Będzie on dłuższy niż ma to miejsce w obecnych modelach iPhone'ów, a jego nazwa zmieni się na „przycisk boczny”. Będzie on aktywować Siri oraz aplikację Apple Pay.

Dwa zrzuty ekranu nowego iPhone'a pochodzące z systemowych aplikacji Kalkulator i Pogoda, pokazują jak wyglądać będzie pasek nawigacyjny, który zastąpi przycisk Home. Będzie to pozioma belka, o długości około jednej trzeciej szerokości ekranu, umieszczona centralnie przy dolnej krawędzi. Lekkie podciągnięcie jej do góry skutkować będzie powrotem do głównego ekranu. Mocniejsze podciągnięcie, otworzy widok uruchomionych aplikacji.

iPhone8

Pojawi się także nowa funkcja o nazwie „Portrait Lighting”. Lampa błyskowa oferować ma pięć ustawień balansu bieli. Będą także nowe opcje nagrywania wideo: 1080p z szybkością 240 klatek na sekundę oraz 4K z szybkością 24 i 60 klatek na sekundę.

W iOS 11 będzie 16 nowych tapet, które pobrać można między innymi z serwerów serwisu 9To5Mac.

Prezetacja nowego iPhone'a odbędzie się 12 września. Wtedy to ostatecznie okaże się, jak wyglądać będzie to urządzenie. Informacje ukryte w kodzie iOS'a są jednak o wiele bardziej wiarygodne niż wszystkie dotychczasowe plotki na temat tego smartfona.

Źródło: MacRumors