Jak donosi japoński serwis Macotakra, bateria jublieuszowego iPhone'a będzie ładowana bezprzewodowo. To już nie pierwsze doniesienia na ten temat. Tydzień temu podobne informacje opublikowane zostały na łamach niemieckiego bloga Giga Apple.

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez japończyków, Apple nie planuje wdrożenia najnowszego standardu Qi 1.2, zgodnie z którym ładowarki indukcyjne charakteryzują się mocą 15 wat. Zamiast tego firma z Cupertino planuje podobno wykorzstać ładowarki o mocy 7,5 wata. Niższa moc przyczyni się do wydłużenia czasu ładowania baterii.

Według autorów raportu, możliwe jest, że bezprzewodowe ładowarki Apple będą wyposażone w specjalny czip. Tym samym wszystkie ładowarki wyprodukowane przez inne firmy będą wymagać certyfikatu MFi (made for iPhone). Spowoduje to jednak, że będzie nią można ładować zarówno iPhone'a jak i Apple Watcha.

Ładowanie bezprzewodowe ma być tylko dodatkiem. Według Macotaka wszystkie tegoroczne modele iPhone'ów będą mogły być ładowane w tradycyjny sposób.

Źródło: AppleInsider