Nie ma ostatnio dnia, by deweloperzy nie odkrywali nowych ciekawych informacji na temat iPhone'a 8 w kodzie firemware'u głośnika HomePod. Najnowsze odkrycia to odniesienia do aparatu fotograficznego z funkcją SmartCam oraz wykorzystanie skanera twarzy przy autoryzacji płatności Apple Pay.

Funkcja SmartCam ma pozwalać na rozpoznawanie różnych rodzajów fotografowanych scen, obiektów na nich się znajdujących oraz warunków świetlnych. W kodzie znalazły się wpisy sugerujące, że aplikacja aparatu będzie w stanie rozpoznać znajdujące się w kadrze dziecko, zwierzę domowe, dokument i kod QR (do zeskanowania), niebo, śnieg, wschody i zachody słońca, aktywność sportową, sceny z bardzo jasnym lub punktowym światłem itp. Część z tych funkcji rozpoznawania dostępna jest już w iOS 10, ale jedynie w aplikacji Zdjęcia. Wpisy w kodzie firmware HomePoda sugerują, że w iOS 11 będą one działać w czasie rzeczywistym w aplikacji aparatu.

W firmware głośnika HomePod znalazło się także odniesienie do funkcji "freezeMotion", pozwalającej prawdopodobnie na automatyczne robienie zdjęć szybko poruszającym się obiektom w najbardziej odpowiednim momencie. Odkrył to wszystko Guilherme Rambo.

Na tym jednak nie koniec. Inny deweloper - Daniel Niyazov - w firmware głośnika HomePod odkrył odniesienia dotyczące wykorzystania trójwymiarowego skanera twarzy jako sposobu autoryzacji płatności mobilnych za pośrednictwem Apple Pay. Specjalny skaner twarzy określany jest w kodzie jako „pearl”.

Informacje o możliwości wykorzystania w tym celu skanera twarzy pojawiały się już wcześniej.