Po ogłoszeniu przez Apple ostatnich wyników finansowych, Tim Cook - CEO firmy - udzielił wywiadu stacji CNBC. Jego zdaniem technologia rozszerzonej rzeczywistości (AR) uczyni smartfony jeszcze ważniejszymi dla użytkowników produktami.

Apple pracuje nad rozwojem technologii rozszerzonej rzeczywistości od dłuższego czasu. Pierwsze efekty tych działań mogą już zaobserwować deweloperzy oraz użytkownicy systemu iOS 11. Wszystko za sprawą platformy ARKit, o której pisaliśmy już kilkukrotnie na MyApple.

Smartfony staną się jeszcze ważniejsze dla użytkowników, bo zaczną być obecne w kolejnych sferach naszego życia. To, co pokazaliśmy na WWDC, będzie rozwijane. Rozwiązania takie jak AR... będą jeszcze bardziej istotne, niż ma to miejsce teraz. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale tak moim zdaniem się to rozwinie.

Na stronie Apple pojawiło się ostatnimi czasy aż siedemdziesiąt ofert pracy. Firma z Cupertino szuka ekspertów, którzy zdaniem stacji CNBC będą mieli się zająć między innymi rozwijaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Źródło: CNBC