Obchodzony dziś Światowy Dzień Emoji stał się dla Apple okazją do zapowiedzi związanych właśnie z emotikonami. Jeszcze w tym roku nowe grafiki zostaną zaimplementowane do wszystkich systemów firmy z Cupertino.

Już kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Konsorcjum Unicode zatwierdziło kolejny zestaw znaków, który został oznaczony jako wersja 10.0. Jednym z jego elementów są właśnie nowe emotikony zaprezentowane w ramach pakietu Emoji 5.0.

Wśród przedstawionych przez Apple grafik można zobaczyć między innymi zombie, matkę z dzieckiem, kobietę w hidżabie, elfa, zebrę, dżina oraz kokos. W skład pakietu Emoji 5.0 weszło 137 grafik, ale obecnie nie wiadomo czy Apple zaimplementuje wszystkie z nich do swojego oprogramowania.

Dokładna data premiery nie jest obecnie znana. Firma z Cupertino podała jedynie termin graniczny w postaci końca roku. Niewykluczone, że emotikony pojawią się na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych w chwili premiery systemu iOS 10.3.

Użytkownicy urządzeń Apple mają różny stosunek do ikon Emoji. Dla wielu z nich to ciekawa forma ubarwienia komunikacji tekstowej, a dla innych regres piśmiennictwa i powrót do hieroglifów. Na szczęście nic nie wskazuje na to, aby firma z Cupertino miała plan zmuszenia nas do korzystania z przedstawionych wyżej grafik.

Źródło: Apple