Od kilku miesięcy mówi się o problemach związanych z produkcją specjalnego rocznicowego iPhone'a. Dotyczą one m.in. czytnika linii papilarnych umieszczonego pod ekranem, produkcji płyt głównych oraz oprogramowania odpowiadającego za ładowanie indukcyjne i rozpoznawanie twarzy. Mają one spowodować opoźnienia w jego produkcji, a w związku z tym także i ograniczoną dostępność po premierze. Zdaniem chińskiego serwisu Economic Daily News opóźnienia mogą dotyczyć także modeli 7s i 7s Plus.

Masowa produkcja iPhone'a 8 ma zdaniem tego serwisu ruszyć pełną dopiero na przełomie listopada i grudnia. Z kolei produkcja iPhone'ów 7s i 7s Plus ma w pełni ruszyć dopiero w sierpniu, a więc o miesiąc lub dwa później niż miało to miejsce w przypadku starszych modeli w latach ubiegłych. Obecna ich produkcja nie osiągnęła jeszcze poziomu masowego, a to oznaczać to może, że także te urządzenia mogą być początkowo trudno dostępne.

Zdaniem Economic Daily News większość iPhone'ów 8 wyprodukowanych ma być w zakładach firmy Foxconn. Niewielką ich ilość wyprodukować ma także Pegatron, który ma być także odpowiedzialny za produkcję iPhone'a 7s. Z kolei zakłady firmy Winstron skupić się mają w większości na produkcji iPhone'a 7s Plus.

Źródło: DigiTimes

Obrazek: AlHasan Husni