Od czasu udostępnienia systemu iOS 10, App Store zostało wręcz zalane paczkami z naklejkami dla aplikacji iMessage. Niektóre - te naszym zdaniem ciekawsze - opisywaliśmy także na MyApple.

Ta kategoria programów w App Store bardzo szybko została nasycona, m.in. dlatego, że przygotowanie paczki z naklejkami nie wymaga specjalnie dużej wiedzy. Może ją zrobić niemal każdy, kto zapozna się z jednym z wielu krótkich samouczków dotyczących właśnie tworzenia paczek z naklejkami i kto oczywiście ma wykupione konto deweloperskie, by móc udostępniać czy sprzedawać programy w App Store. W ten sposób w App Store szybko pojawiły się tysiące tego typu zestawów naklejek.

Zdaniem Melissy Chan, która tworzy takie właśnie paczki z naklejkami (ma na swoim koncie około 150), z których wiele było promowanych w App Store przez samo Apple, spotkała się w maju z odrzuceniem kolejnej, zgłoszonej do tego sklepu. Jako powód Apple podało punkt 4.3 o odrzucaniu aplikacji uznanych za spam w kategoriach o dużym nasyceniu podobnymi programami. Jej zdaniem Apple stara się zmusić deweloperów, którzy produkują duże ilości paczek z naklejkami do umieszczania ich w większych aplikacjach - kontenerach. Zamiast więc sprzedawania 150 osobnych paczek w App Store, Apple zasugerowało jej stworzenie aplikacji, za pośrednictwem której będą one dostępne do kupienia w ramach mikropłatności.

Źródło: Melissa Chan