Wśród publikowanych przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wniosków patentowych Apple jest wiele takich, opisujących rozwiązania, które raczej na pewno nie trafią na rynek w takiej, formie, w jakiej przedstawiono je w dokumentacji. Pokazują jednak to, nad czym Apple pracowało, zanim stanowiące ich podstawę koncepcje nie okazały się przestarzałe. Tak jest w przypadku patentu opisującego iMaca z wbudowaną ładowarką baterii dla urządzeń mobilnych.

Taki komputer przedstawiono w dokumentacji wniosku patentowego numer 20170200988. iMac posiadałby dwa porty ładowania wymiennych baterii, przypominające trochę gniazda dla kart pamięci. Same baterie, ładowane w tym komputerze miałyby zasilać jego bezprzewodową klawiaturę i myszkę oraz telefon komórkowy. Takie rozwiązanie miałoby usprawnić proces ładowania tych urządzeń. W chwili wyczerpywania się energii w baterii umieszczonej np. w klawiaturze, można by po prostu wyjąć ją z tego akcesorium i w jej miejsce włożyć drugą naładowaną wcześniej w komputerze. To samo tyczy się myszki i telefonu.

Baterie w iPhone'ach są od lat niewymienne, podobnie tyczy się to nowszych klawiatur Magic Keyboard i myszek Magic Mouse. Warto też zwrócić uwagę, że na rysunku, który znalazł się w dokumentacji patentowej nie ma gładzika Magic Trackpad. I choć ten konkretny wniosek patentowy został złożony przez Apple niedawno, bo w grudniu 2016 roku, to wydaje się, że sama koncepcja pochodzi sprzed ponad 10 lat.

Źródło: Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych