Temat braku możliwości nagrywania rozmów telefonicznych na iPhonie poruszany jest od lat. Apple nie pozwala, by tego typu programy dostępne były w App Store (te dostępne wykorzystują technologię VoIP).

Rozwiązań tego problemu jest przynajmniej kilka. Ja w tym celu przekierowuję rozmowy telefoniczne na Maca i nagrywam je programem Call Recorder. Inne rozwiązanie, tym razem sprzętowe, w postaci niewielkiego akcesorium Lightning dla iPhone'a - o identycznej nazwie, jak wspomniany wyżej program - zaprezentowała firma PhotoFast.

Call Recorder to niewielkie urządzenie, podłączane do gniazda Lightning w iPhonie, wyposażone w klawisze sterujące nagrywaniem. Nagrywa ono nie tylko rozmowy telefoniczne, ale także te, przeprowadzane za pomocą popularnych usług VoIP, jak WhatsApp, Skype, Facebook Messenger, Viber, WeChat i innych.

Do Call Recordera można podłączyć zwykłe słuchawki wyposażone w złącze mini jack. Urządzenie wyposażone jest też w gniazdo kart pamięci microSD, na której zapisywane są rozmowy (można także zapisać je w pamięci telefonu). Za sterowanie nim odpowiada dedykowana aplikacja o nazwie Call Recorder +. Pozwala ona także na edycję zapisanych już rozmów i ich przenoszenie pomiędzy kartą pamięci i telefonem.

Photofast Call Recorder dostępny jest w specjalnym dziale Martketplace serwisu IndieGoGo. Urządzenie można kupić za 125 dolarów USA.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.