Wraz z udostępnieniem przez Apple funkcji Handoff (a dokładnie Phone Relay) pozwalającej na odbieranie połączeń telefonicznych na Mac pojawiła się możliwość obejścia pewnego dość istotnego dla niektórych ograniczenia - niemożności nagrywania rozmów telefonicznych bezpośrednio na iPhonie. Kilka tygodni temu pisałem o możliwości nagrywania rozmów telefonicznych odbieranych na Macu dzięki aplikacji Audio Hijack Pro. Ten program nie jest jednak specjalnie intuicyjny (przynajmniej dla mnie). Pojawiło się jednak rozwiązanie zdecydowanie bardziej "user friendly". Mowa o Call Recorder dla Mac.

obrazek

Call Recorder to tak naprawdę rozszerzenie dla aplikacji FaceTime, która obsługuje także odbieranie połączeń telefonicznych z iPhone'a na Macu. Musi on zostać zainstalowany w systemie (wymaga podania hasła administratora), co nie każdemu może przypaść do gustu. Po zainstalowaniu wraz z nadejściem czy nawiązaniem połączenia FaceTime lub połączenia telefonicznego (za pośrednictwem iPhone'a) na ekranie pojawi się także okienko HUD pozwalające na zarejestrowanie rozmowy.

obrazek

Plik z nagraniem w formacie quicktime zostanie zapisany - domyślnie w folderze Dokumenty. Mamy też możliwość ustawienia programu na automatyczne nagrywanie każdej rozmowy za pośrednictwem FaceTime (w tym oczywiście połączeń telefonicznych z iPhone'a).

obrazek

obrazek

Przyznać muszę, że Call Recorder nie jest tani. Kosztuje 29,95 dolarów USA. Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś potrzebuje tego typu i do tego intuicyjnego narzędzia to Call Recroder na pewno wart jest tych pieniędzy. Dostępna jest także działająca przez 7 dni wersja demo.

Program można pobrać i kupić na stronie: ecamm.com/mac/callrecorderft.