Apple poinformowało dziś w komunikacie dla agencji Reuters, że drugie centrum zarządzania danymi powstanie w duńskim mieście Aabenraa położonym niedaleko granicy z Niemcami. Swoją działalność ma ono rozpocząć w 2019 roku.

Bardzo cieszymy się, że będziemy rozwijać nasze działania dotyczące zarządzania danymi w Danii, a tym samym inwestować w odnawialne źródła energii w tym kraju. Placówka w Aabenraa, którą mamy w planach otworzyć, będzie – podobnie jak pozostałe z naszych centrów zarządzania danymi – wykorzystywać od pierwszego dnia swojej działalności wyłącznie zieloną energię.

Przedstawioną wyżej informację przedstawił w mailu do agencji Retuers Erik Stannow, który jest menadżerem Apple skoncentrowanym na rynku skandynawskim. Nowe centrum zarządzania danymi skupi się na takich usługach firmy z Cupertino, jak iMessage, iTunes Store, Siri czy też Mapy.

Koszt inwestycji zamknie się prawdopodobnie w miliardzie dolarów. Pierwsze centrum zarządzania danymi ma jeszcze w tym roku rozpocząć swoją działalność w okolicy duńskiego miasta Viborg (na północy kraju). Obecnie nie wiadomo, czy firmie z Cupertino uda się zrealizować plan wybudowania podobnej placówki w Irlandii.

Źródło: Patently Apple