W styczniu 2016 roku Apple zgłosiło do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA dokumenty związane z zaprezentowanym w czerwcu głośnikiem HomePod. Pod koniec ubiegłego tygodnia ujrzały one światło dzienne, a tym samym przyniosły dodatkowe informacje na temat wspomnianego wyżej sprzętu.

HomePod zostanie wyposażony w siedem małych głośników okalających jego cylindryczną bryłę. W górnej części znajdzie się zaś głośnik niskotonowy, a także sześć mikrofonów – we wnętrzu oraz na zewnątrz urządzenia.

Chip A8 w połączeniu z mikrofonami ma rozpoznawać, w którym miejscu w pomieszczeniu znajdują się słuchacze i na tej podstawie dostosowywać parametry odtwarzanego dźwięku. Wszystkie procesy mają odbywać się w czasie rzeczywistym.

John Gruber w czasie prowadzenia wywiadu z Craigiem Federighim oraz Philem Schillerem przyznał, że w czasie testowania HomePoda nie mógł uwierzyć, że dźwięk wydobywa się z jednego głośnika. Jego zdaniem, technologia stworzona przez Apple pozwoliła na wytworzenie iluzji dźwięku przestrzennego.

HomePod zadebiutuje na rynku w grudniu w cenie 349 dolarów w kolorze białym oraz szarym. Na początku trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Z czasem zadebiutuje na całym świecie.

Źródło: Cult of Mac