Fani gier samochodowych dla iPhone'a i iPada powinni być zadowoleni. Od dziś w ramach promocji Free App of the Week można przez najbliższy tydzień pobrać za darmo Ridge Racer Slipstream.

Big 25b2c979 817b 41c8 9b93 d4bae0efa8ed

To typowe zręcznościowe wyścigi samochodowe, w których położono nacisk przede wszystkim na atrakcyjność samej zabawy, a więc na ładną grafikę, efektowny drift, nitro i rozbudowę samochodów o różne dodatkowe bajery.

Gra oferuje w sumie dwanaście samochodów, które można rozbudować na wiele sposobów. Dodatki można kupować za zarobione w wyścigach wirtualne pieniądze, można też dokupić odpowiednią ich ilość za już jak najbardziej realne środki płatnicze. Do dyspozycji gracza są wyścigi typu arcade, kariera oraz ośmioosobowy tryb gry wieloosobowej. Same wyścigi odbywają się w dziesięciu różnych miejscach na świecie.

Ridge Racer Slipstream oferuje cztery tryby sterowania, różniące się użyciem akcelerometru (przechylanie iPhone'a lub iPada jak kręcenie kierownicą) lub ekranowych przycisków do skrętu w lewo lub prawo oraz automatycznym lub ręcznym przyspieszaniem.

W sumie nie jest to nic specjalnie odkrywczego. Stary sprawdzony pomysł podany w równie sprawdzony sposób.

Jak wspomniałem, gra ma ładną grafikę, zwłaszcza trasy biegnące w pofałdowanym i lesistym terenie robią wrażenie. Przyczepię się może tylko do jednego szczegółu - na karoserii samochodu odbicie jest raczej statyczne (jakby samochód stał w miejscu), no ale można przymknąć na to oko.

Gra Ridge Racer Slipstream dla iPhone'a i iPada w App Store za darmo w ramach Free App of the Week.