Do prezentacji najnowszych iPhone'ów pozostało około dwóch miesięcy tymczasem już zaczynają się spekulacje na temat modeli, które pojawią się w roku 2018, nad którymi prace projektowe na pewno już trwają.

Zdaniem Nikkei w przyszłym roku Apple pokaże trzy nowe modele wyposażone w wyświetlacze OLED. Co ma być ogromnym wyzwaniem dla producentów tego typu elementów. Obecnie nie byliby oni w stanie wyprodukować ich tyle, by w pełni sprostać zapotrzebowaniu firmy.

Informacja ta pasuje do wcześniejszych doniesień o zamiarach Apple zainwestowania w nową fabrykę LG, w której powstawać będą te elementy. Fabryka na pewno nie powstanie na tyle szybko, by dostarczać ekrany dla iPhone'a 8, którego Apple może pokazać we wrześniu, a do którego ekrany produkować ma Samsung. Inwestycja ta może być więc pomyślana o przyszłorocznych modelach.

Nie wiadomo, czy chodzi o trzy nowe modele, które pokazane zostaną we wrześniu, czy o cały przyszły rok. Warto pamietać, że wczesną wiosną Apple może zaktualizować, a być może pokaże zupełnie nowy model iPhone'a SE. Jak dotąd we wrześniu Apple pokazywało tylko dwa modele iPhone'ów. W tym roku ten trzeci ma być specjalnym modelem rocznicowym. Z kolei wcześniejsze doniesienia mówiły o tym, że Apple w całości przejdzie na ekrany OLED dopiero w 2019 roku. Wtedy jednak z oferty mogą zniknąć tegoroczne modele (7s i 7s Plus) z ekranami LCD. Pamiętać jednak trzeba, że są to tylko analizy i spekulacje, a nie oficjalne informacje pochodzące od Apple, dlatego warto podchodzić do nich ze sporym dystansem.

Źródło: Nikkei

Obrazek: Husni Vision