Według najnowszych informacji, Apple za zamiar zainwestować nawet 2,62 miliarda dolarów w fabrykę ekranów OLED, którą wybuduje LG. Koreański producent jest wyłącznym dostawcą wyświetlaczy dla zegarków Apple Watch.

Informacje na temat ewentualnej inwestycji Apple podał koreański dziennik The Investor. LG ma otrzymać od dwóch do trzech bilionów wonów, czyli od 1,75 do 2,62 miliardów dolarów. W fabryce będą powstawać wyłącznie ekrany OLED dla produktów Apple.

Obecnie jednym producentem wyświetlaczy OLED tworzonych z myślą o większych urządzeniach, jak na przykład smartfonach, który spełnia wszystkie wymogi Apple, jest Samsung. Kilka dni temu informowaliśmy, że koreański producent wybuduje fabrykę, w której produkowane będą między innymi ekrany dla firmy z Cupertino.

LG spełnia obecnie tylko 70% wymogów Apple, ale budowa nowej fabryki, która ma zostać sfinalizowana do 2019 roku, może to zmienić. Obecnie nie wiadomo, czy wspomniane wyżej wymagania dotyczą kwestii technologicznych czy też mocy przerobowej linii produkcyjnych.

Źródło: AppleInsider