Według dotychczasowych doniesień, głównym dostawcą ekranów OLED dla tegorocznych iPhone'ów będzie Samsung Display. Koreański producent ma zamiar wybudować największe fabryki tego typu matryc na świecie.

Nowe fabryki mają zwiększyć moc produkcyjną linii A3 o około 30%. Inwestycja pochłonie blisko 21 miliardów dolarów, ale pozwoli na dostarczenie na rynek aż 270 tysięcy sztuk matryc OLED miesięcznie. W tym roku nie należy jednak spodziewać się aż tak wysokich wyników – te zostaną osiągnięte dopiero w 2021 roku.

Jeszcze przed końcem grudnia nowe fabryki, które powstaną w Cheonan oraz Asan, opuści około 60 tysięcy matryc. Warto jednak zaznaczyć, że Samsung produkuje ekrany OLED także w innych miejscach. Obecnie jednak nie wiadomo, skąd koreański producent będzie dostarczał wyświetlacze dla nowych iPhone'ów.

W tym roku to iPhone 8 ma otrzymać ekran OLED, ale z czasem nowe wyświetlacze pojawią się nie tylko w nowszych modelach, ale też innych urządzeniach, jak na przykład iPadach. Na dodatkowe informacje związane z tym tematem będziemy jednak musieli poczekać aż do września.

Źródło: Etnews


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.