David Rahimi z kanału PhoneBuff w serwisie YouTube wziął tym razem na warsztat iPhone'a 7 Plus oraz najnowszy model smartfona OnePlus, by przeprowadzić swój standardowy test szybkości otwierania aplikacji.

Wcześniej iPhone'y właściwie nie miały sobie równych. W przeprowadzanym przeze niego teście biły wszystkie nowe smartfony z Androidem. Aplikacje na tych urządzeniach otwierały się zdecydowanie woniej. Inaczej jest w przypadku OnePlus 5. Zmodyfikowany system Android umożliwia otwieranie aplikacji z szybkością porównywalną z iPhone'em 7 Plus. Smartfon od Apple tylko nieznacznie zwyciężył w pierwszym etapie tego cyfrowego wyścigu. Okazuje się jednak, że animacje minimalizacji i maksymalizacji poszczególnych aplikacji są w iOS zdecydowanie wolniejsze niż w systemie Android zainstalowanym na smartfonie OnePlus 5. Różnica jest na tyle duża, że pozwoliła temu urządzeniu nie tylko dotrzymać kroku iPhone'owi, ale i ostatecznie zwyciężyć w tym teście.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Warto też wspomnieć, że producent OnePlus 5 zmodyfikował system Android w taki sposób, by oszukiwał on popularne benchmarki, celem uzyskania w nich lepszych wyników. Tłumaczył się on tym, że urządzenie przełączane jest w tryb najwyższej wydajności nie tylko w aplikacjach testujących osiągi, ale także w wymagających grach.