Apple udostępniło właśnie kolejną reklamę iPhone'a 7 zatytułowaną „Archiwa”, promującą jedną z ciekawszych funkcji galerii zdjęć w iOS 10 - automatycznego tworzenia filmów ze wspomnieniami.

Wspomnienia to tworzone automatycznie prezentacje ze zdjęć i filmów zrobionych lub nagranych tego samego dnia, w tym samym miejscu lub przedstawiających te same osoby. Przy ich generowaniu iOS bierze często pod uwagę wszystkie te czynniki. To świetny sposób na tworzenie krótkich filmów z wakacyjnych wypraw, urodzin itp. Propozycje wspomnień znajdują się w odpowiedniej zakładce w systemowej galerii zdjęć. Gotowy film okraszony jest także podkładem muzycznym.

Udostępniona dzisiaj przez Apple reklama gra mocno na emocjach. Dzisiaj, w dobie iPhone'ów, robiących bardzo dobre zdjęcia i pozwalających kręcić filmy FullHD, a do tego generujących dla nas automatycznie takie właśnie cyfrowe wspomnienia, mało kto pamięta o tym, że jeszcze kilkanaście lat temu zdjęcia miały ogromną wartość, gdyż robiło się ich stosunkowo niewiele - film miał zwykle od 24 do 26 klatek, trzeba go było następnie oddać do wywołania i zamówić odbitki, które swoje kosztowały (mało kto tak naprawdę potrafił wywoływać je samodzielnie i mało kto dysponował ciemnią fotograficzną). Do tych, a nawet wcześniejszych czasów odwołuje się poniższa reklama.

Reklamę uzupełnia krótki film instruktażowy, promujący wspomnianą funkcję.