Prowadzenie rozmowy przez głośnik iPhone'a przydaje się zarówno w samochodzie, jak i podczas prowadzenia prostych telekonferencji. Nie jest on jednak na tyle silny, by można było wygodnie prowadzić przez jednego iPhone'a taką wieloosobową rozmowę. Problem ten postanowiła rozwiązać firma Pioneer, która wypuściła właśnie na rynek niewielki głośnik Lightning, pozwalający na prowadzenie takich właśnie telekonferencji.

Rayz Rally jest mniejszy od iPhone'a 7 i podłączany jest bezpośrednio do gniazda Lightning. Zdaniem firmy Pioneer, jego moc wystarczy do prowadzenia rozmów w firmowych pokojach konferencyjnych. Urządzenie zasilane jest bezpośrednio z iPhone'a lub iPada i nie posiada baterii. Producent wyposażył je jednak w dodatkowe gniazdo Lightning pozwalające ładować telefon podczas prowadzenia konferencji. Głośnik można także podłączyć do komputera Mac za pomocą adaptera Lightning - USB.

Urządzenie ma także rozpoznawać czy prowadzona jest przeze nie telekonferencja, czy odtwarzana jest za jego pośrednictwem muzyka, dostosowując odpowiednio parametry dźwięku. Sterować nim można za pomocą dedykowanej aplikacji dostępnej w App Store.

Urządzenie sprzedawane jest m.in. w salonach Apple i poprzez sklep internetowy w cenie 99,95 dolara. Nie ma go jeszcze w polskim sklepie.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.