20 czerwca w Muzeum Historii Komputerów w Mountain View Scott Forstall opowie o kulisach powstania pierwszego iPhone'a. Będzie to jego pierwsze publiczne wystąpienie poświęcone Apple od chwili jego usunięcia z firmy w październiku 2012 roku.

Scott Forstall, od chwili rozpoczęcia prac nad iPhone'em, do 2012 roku, kiedy został usunięty z firmy po licznych problemach z mapami Apple, odpowiadał za system operacyjny i oprogramowanie dla tego urządzenia. Później słychać było o nim niewiele. Wyprodukował przedstawienie wystawiane na Broadwayu doradzał także Snapchatowi.

Spotkanie z Forstallem poprowadzi dziennikarz John Markoff, a poprzedzone ono zostanie panelem dyskusyjnym, w którym weźmie udział trzech inżynierów z pierwszego zespołu pracującego nad iPhone'em: Nitin Gantra, Scott Herz oraz Hugo Fiennes.

Nie ukrywam, że bardzo liczę na transmisję live z tego wydarzenia (niestety nic o tym nie wiadomo) albo na zapis rozmowy z Forstallem opublikowany później gdzieś w sieci. To na pewno będzie bardzo ciekawa rozmowa.

Przypomnę też, że już za kilka dni w USA ukaże się książka pod tytułem „The One Device: The Secret history of the iPhone”, opowiadająca m.in. o kulisach prac nad pierwszym iPhone'em. Już teraz wzbudza ona kontrowersje związane z przedstawieniem w niej przez autora pewnych faktów, o których dowiedział się od Tony'ego Fadella, jednego z twórców iPoda, który pracował także nad pierwszym iPhone'em.

Źródło: Computer History Museum