Spotify poinformowało na swoim Twitterze, że z ich serwisu do streamowania muzyki korzysta już 140 milionów zarejestrowanych użytkowników. Obecnie nie wiadomo, jaki procent z nich opłaca comiesięczny abonament premium.

Według informacji przedstawionych pod koniec ubiegłego roku, z Apple Music korzysta ponad 20 milionów użytkowników. Niewykluczone jednak, że na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy liczba ta uległa zmianie.

Równo rok temu Spotify pochwaliło się liczbą 100 milionów zarejestrowanych użytkowników. W marcu aż 50 milionów z nich opłacało comiesięczny abonament premium. Jeżeli proporce zostały więc zachowane, to można szacować, że szwedzki serwis zgromadził już blisko 70 milionów subskrybentów.

Warto zaznaczyć, że Spotify stara się zachęcić coraz większą liczbę użytkowników do płacenia za konto premium. Serwis przygotował korzystną ofertę dla rodzin oraz studentów, a co więcej, ma rzekomo wprowadzać coraz większe ograniczenia dla osób, które nie opłacają abonamentu. Jeżeli wierzyć plotkom, szwedzka usługa otrzyma wkrótce muzykę w bezstratnej jakości i aplikację dla zegarka Apple Watch.