Czym bliżej prezentacji nowych iPhone'ów, tym więcej informacji na ich temat trafia do mediów. Ich źródła często trudno zweryfikować, niekiedy jednak informacje o nowych urządzeniach Apple zdradzają podwykonawcy tej firmy. Tak właśnie stało się tym razem.

Zdaniem Roberta Hwanga, CEO firmy Wistron, która produkuje iPhone'y na zamówienie Apple, przynajmniej jeden z nowych modeli będzie wodoodporny i wyposażony w bezprzewodowe ładowanie. Wspomniał o tym w kontekście obecnych zmian w procesie produkcji tych smartfonów względem poprzednich lat. Wodoodporność nie robi pewnie już na nikim dużego wrażenia, ubiegłoroczne modele są przecież wodoodporne. Ciekawie za to brzmi ta druga informacja. O bezprzewodowym ładowaniu mówiło się już wcześniej, tym razem jednak źródło można uznać za bardzo wiarygodne.

Trudno oczywiście traktować ją jako pewnik, ale mało prawdopodobnym wydaje się, by prezes firmy, która produkuje dla Apple iPhone'y, dzielił się tego typu rewelacjami bez zgody z Cupertino. Strzępki informacji o nowych iPhone'ach mogą być częścią strategii kontrolowanych wycieków, mających wzbudzić większe zainteresowanie nowymi modelami tych urządzeń przed ich wrześniową prezentacją.

Źródło: Nikkei