Popularny amerykański serwis konsumencki - Consumer Reports - opublikował właśnie swój najnowszy ranking smartfonów. Znalazły się w nim m.in. najnowsze topowe modele Samsunga i LG oraz Apple.

Zdaniem Consumer Reports najlepszym obecnie na rynku smartfonem jest Galaxy S8+. Na kolejnych miejscach znalazły się Galaxy S8, Galaxy S7 Edge i LG G6. iPhone 7 Plus zajął dopiero miejsce piąte.

Najnowsze modele topowych smartfonów Samsunga zyskały uznanie m.in. za swój design, dzięki któremu ogromny ekran mieści się w urządzeniu o rozmiarach porównywalnych ze starszymi modelami. Pochwalono także znajdujący się z tyłu S8 aparat fotograficzny.

Mnie taka ocena Consumer Reports nie dziwi. Faktycznie Samsungowi udało się stworzyć telefon wyjątkowy, czy na swój sposób rewolucyjny i to w dobie, w którym wydawać by się mogło nie da się w tym temacie już nic wymyślić. Urządzenie jest bardo wygodne w obsłudze, ma niewielkie rozmiary (nawet w przypadku S8+) i robiący ogromne wrażenie ekran. Recenzję Galaxy S8+ można przeczytać na MyApple. Równie ciekawym urządzeniem jest LG G6, także wyposażone w duży ekran o proporcjach 2:1 i ciekawym designie. Jego recenzja powinna pojawić się na MyApple jeszcze w tym tygodniu. Zastanawiające jest jednak to, że iPhone 7 Plus przegrał konkurencję także z Galaxy S7, a więc urządzeniem sprzed ponad roku (urządzenie miało swoją premierę na targach MWC w marcu 2016 roku). Możliwe, że miejsca w rankingu zmienią się jeszcze tej jesieni, kiedy Apple zaprezentuje nowe modele iPhone'ów, choć osobiście nie mam co do tego pewności.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Consumer Reports