Część z nas korzysta z emoji, a część zdecydowanie od nich stroni. Nie sposób jednak nie zauważyć, że popularność emotikon w ciągu ostatnich lat znacząco się zwiększyła, co ma oczywiście dobre (większa ekspresja) i złe strony (upraszczanie języka).

Jeżeli korzystacie z emoji na Macu, to z pewnością przydatny okaże się dla Was skrót klawiszowy ctrl + CMD + spacja. Odsłoni on listę emotikon, do których dostęp możemy uzyskać także przez przejście na górnej belce menu do zakładki Edycja oraz Emoji i symbole.

Jeżeli macie swoje ulubione emoji, to warto utworzyć ich listę, tak aby nie szukać potem wybranych z nich w gąszczu rosnącej liczby emotikon. Po otwarciu wspomnianego wyżej okna należy kliknąć małą ikonę na prawo od paska wyszukiwania – widnieje na niej symbol przycisku command.

W nowym oknie możemy łatwo odszukać ulubione emoji i kliknąć po prawej stronie na Dodaj do ulubionych. Warto dodać, że okno to będzie cały czas znajdować się na wierzchu, więc przyda się w sytuacji, gdy chcemy wpisać więcej niż jedną ikonę emoji, matematyczny symbol czy też piktogram. Do poprzedniego menu wrócimy klikając na wspomnianą już wyżej ikonę – tam też pojawi się lista ulubionych emoji.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019