Jak informuje serwis 9T05MAC, Apple udostępniło pewnej grupie użytkowników specjalną platformę, za pośrednictwem której mogą oni weryfikować i dodawać nowe miejsca do usługi Mapy. Kalifornijski producent nagradza zaangażowane osoby niewielkim wynagrodzeniem.

Platforma dla osób, która chcą uczynić Mapy lepszą usługą, została udostępniona pewnej grupie użytkowników w ubiegłym roku i od tego czasu pełniła rolę eksperymentu. Eksperyment ten okazał się rzekomo sukcesem, dlatego jeżeli wierzyć plotkom, już w lipcu zapisy zostaną otwarte dla dodatkowej liczby osób.

Każdorazowe poprawienie informacji dotyczących danego miejsca albo potwierdzenia dodanych przez użytkowników szczegółów było przez Apple nagradzanie kwotą 54 centów, czyli około 2 złotych. Maksymalnie osoby zaangażowane w program mogły wykonać 600 zadań w tygodniu, czyli zarobić 1200 zł w ciągu siedmiu dni i 4800 zł w ciągu miesiąca.

Niewykluczone, że więcej o platformie TryRating będzie można dowiedzieć się już podczas poniedziałkowej konferencji WWDC. Pozostaje mieć nadzieję, że zaangażowanie użytkowników w program poprawi jakość aplikacji Mapy i pozwoli jej konkurować na każdym polu z Google Maps.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: 9TO5MAC