Pisaliśmy niedawno, że przedstawiciele firmy Samsung Display podpisali umowę na produkcję ekranów OLED, które wykorzystane będą w przyszłorocznych modelach iPhone'ów. Jak donosi koreański serwis ET News, do grona dostawców tych komponentów dołączyć ma firma LG Display.

Wspomniany oddział LG planuje podobno zwiększenie swoich mocy produkcyjnych oraz rezygnację z produkcji ekranów do telewizorów na rzecz rozpoczęcia prac nad wyświetlaczami do smartfonów. Co więcej, w 2018 roku uruchomione zostać mają linie przeznaczone do seryjnej produkcji elastycznych ekranów typu OLED. Inwestycja pochłonąć na ponad 3,5 miliarda dolarów.

Zgodnie z informacjami, na które powołuje się ET News, firma LG Display przygotowuje się do roli drugiego dostawcy ekranów OLED dla firmy z Cupertino.

To, że Apple chce zabezpieczyć swój proces produkcyjny poprzez nawiązanie współpracy z drugim dostawcą tych samych komponentów nie powinno nikogo dziwić. Czas pokaże czy kolejne generacje iPhone'ów wyposażone zostaną w ekrany typu OLED. W świetle pojawiających się ostatnio na ten temat informacji wydaje się to bardzo prawdopodobne.

Źródło: 9To5Mac


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.