Jak donosi serwis The Korea Herald, przedstawiciele firmy Samsung Display podpisali niedawno umowę na produkcję ekranów OLED, które wykorzystane będą w przyszłorocznych iPhone'ach. Apple zamówiło około 180 milionów tych podzespołów, co wskazywać może na to, że w niedalekiej przyszłości wszystkie modele smartfonów produkowanych przez firmę z Cupertino wyposażone będą w tego typu ekrany.

W celu realizacji warunków umowy Samsung zbuduje nową fabrykę, która zlokalizowana będzie w Korei Południowej. Produkowane tam ekrany będą charakteryzować się przekątną o długości 5,28 oraz 6,46 cala. Większy z nich ma znaleźć się w urządzeniu, które zadebiutuje w 2018 roku.

Informacje dotyczące podanych wyżej rozmiarów nie są jednak oficjalne, ponieważ zgodnie z opublikowanym raportem obie firmy podpisały porozumienie o braku ujawniania informacji na temat ogólnych warunków umowy, w tym wielkości ekranów.

Warto przypomnieć, że w tym roku firma Samsung Display dostarczyć ma około 80 milionów ekranów OLED, które prawdopodobnie znajdą się w jubileuszowym modelu iPhone'a.

Źródło: iDownloadBlog za TheKoreaHerald


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.