Jak twierdzą analitycy TrendForce, Apple dostarczyło w pierwszym kwartale roku 3,4 miliona urządzeń na rynek laptopów. Warto dodać, że według ostatnich wyników finansowych firmy z Cupertino, między początkiem stycznia a końcem marca sprzedanych zostało 4,2 milionów komputerów Mac.

Sprzedaż MacBooków zmniejszyła się względem ostatniego kwartału 2016 roku o 15,8%, ale wzrosła względem pierwszych trzech miesięcy 2016 roku o 15,4%. Wpływ na ten stan rzeczy miała z całą pewnością listopadowa premiera nowych MacBooków Pro.

Ogólna sprzedaż laptopów zmniejszyła się w pierwszym kwartale względem tego samego okresu ubiegłego roku z 44,775 milionów sztuk do 37,811 milionów. Udział Apple w tym rynku pozostał jednak ten sam i nadal wynosi 9%, dając firmie z Cupertino 5 miejsce na liście największych producentów – zaraz za HP, Lenovo, Dellem i Asusem, ale przed acerem.

TrendForce przewiduje, że sprzedaż laptopów Apple w trwającym obecnie kwartale wzrośnie o 10% względem okresu styczeń-marzec. Wpływ na ten stan rzeczy ma mieć premiera odświeżonych wersji wszystkich modeli MacBooków, której można się rzekomo spodziewać już na początku czerwca.

Źródło: MacRumors