Jak informuje Bloomberg, Apple ma zaprezentować w czerwcu odświeżone wersje MacBooków, MacBooków Pro oraz MacBooków Air. Premiera nowych odsłon tych komputerów ma pomóc firmie z Cupertino w konkurowaniu z Microsoftem na rynku laptopów.

MacBook Pro w nowej wersji ma otrzymać procesor Kaby Lake Intela oraz specjalnie przygotowany chip, który pozwoli korzystać z komputera w trybie oszczędzania energii. Nowe CPU trafią również do MacBooka oraz MacBooka Air. Popyt na to ostatnie urządzenie ma być rzekomo nadal bardzo wysoki.

Zmiany dotyczące wszystkich trzech modeli laptopów Apple mają dotknąć wyłącznie osprzęt wewnętrzny tych komputerów. Ich bryła pozostanie prawdopodobnie niezmieniona. W przypadku MacBooka Air firma z Cupertino utrzymuje od kilku lat niezmieniony design. Z całą pewnością potencjalni konsumenci doceniliby nie tylko szybsze podzespoły, ale też ekran o wyższej rozdzielczości – nawet Full HD.

Informacji przedstawionych przez Bloomberga nie potwierdziło na razie ani Apple ani Intel. Tegoroczna konferencja WWDC, podczas której miałyby zostać przedstawione nowe komputery, rozpocznie się już 5 czerwca. Apple ma podczas niej zaprezentować również nowe wersje systemów macOS, iOS, watchOS, tvOS, a także smart głośnik z Siri oraz iPada z 10,5-calowym ekranem.

Źródło: Bloomberg