TSMC – dostawca układów SoC dla iPhone'ów – rozpoczął produkcję chipów A11 dla nowych smartfonów Apple. Informacje na ten temat zostały udzielone serwisowi DigiTimes przez azjatyckich dostawców firmy z Cupertino.

Chipy A11 dla nowych smartfonów Apple zostana wyprodukowane w 10-nanometrowym procesie technologicznym. Układy SoC znajdą prawdopodobnie zastosowanie w iPhone'ach 7s, 7s Plus oraz 8. W połowie lipca procesory zostaną przekazane firmie Foxconn, która zajmie się montażem wspomnianych wyżej urządzeń.

Produkcja układów A11 miała rozpocząć się już wcześniej, ale TSMC napotkało na problemy, które zostały już jednak rozwiązane. Warto dodać, że nowy chip stworzony z myślą o smartfonach Apple nie będzie pierwszym SoC, który zostanie wykonany w 10-nanometrowym procesie technologicznym. Należy wymienić w tym miejscu Exynosy 8895 oraz Snapdragony 835, które trafiły do Samsungów Galaxy S8.

Informacje dotyczące wydajności układów A11 nie są obecnie znane. Nowy iPhone'y, które mają działać pod ich obsługą, zostaną prawdopodobnie zaprezentowane przez Apple już we wrześniu. Jeżeli wierzyć plotkom, urządzenia trafią na rynek w ostatnim kwartale roku.

Źródło: 9TO5MAC