W ciągu ostatnich kilku miesięcy informowaliśmy, że Apple pracuje nad stworzeniem urządzenia, które będzie konkurować z Amazon Echo oraz Google Home na rynku smart-głośników. Do grona producentów angażujących się w ten segment rynku dołączy prawdopodobnie również Samsung.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało dziś informacje na temat dwóch projektów Samsunga. Pierwszy z nich jest związany z smartfonem, który przynajmniej na grafikach koncepcyjnych wygląda na następcę zapomnianego już nieco Galaxy Note'a Edge. Urządzenie miałoby charakteryzować się zagiętym po prawej stronie ekranem oraz slotem na rysik.

Drugi projekt dotyczy produktu, które będzie odpowiedzią Koreańczyków na Amazon Echo, Google Home oraz pojawiające się w plotkach urządzenie Apple, które ma zostać zaprezentowane już w przyszłym miesiącu podczas konferencji WWDC.

Do smart-głośnika Samsunga miałby zostać zaimplementowany asystent głosowy Bixby, który zadebiutował wraz z premierą smartfonów Galaxy S8 i S8+. Koreański producent już kilka miesięcy temu zaznaczał, że nie ma zamiaru ograniczać się w tym temacie wyłącznie do telefonów, ale postawić też między innymi na produkty z segmentu Internet of Things.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Patently Apple