Sonny Dickson, który jako pierwszy ujawnił wygląd iPhone'ów 5s oraz 5c oraz prototypowego oprogramowania pierwszego smartfona Apple, udostępnił dziś informacje na temat nowego produktu firmy z Cupertino.

Jeżeli wierzyć w przedstawione przez Dicksona informacje, Apple zakończyło prace nad urządzeniem, które ma być konkurentem dla Amazon Echo oraz Google Home. Produkt o nieznanej jeszcze nazwie zostanie wyposażony w głośnik, mikrofon oraz oprogramowanie pozwalające na korzystanie z asystentki głosowej Siri i technologii AirPlay.

Pierwsze informacje na temat prac Apple nad własną odpowiedzią na Amazon Echo pojawiły się w Sieci już siedem miesięcy temu. Wówczas nie można było jednak wykluczyć, że firma z Cupertino skupia się po prostu nad rozwojem przystawki Apple TV. Dziś wydaje się to jednak mniej prawdopodobne.

Inteligentny głośnik ma wykorzystać technologię, która trafiła do Apple wraz z przejęciem firmy Beats. Jak twierdzi Dickson, urządzenie będzie prawdopodobnie działać pod kontrolą zmodyfikowanej wersji systemu iOS. Dodatkowe szczegóły oraz orientacyjna data premiery nie są obecnie znane.

Ze względu na brak wsparcia Siri dla polskiego języka nowy produkt Apple nie zdobędzie prawdopodobnie dużej popularności nad Wisłą. Z drugiej jednak strony większa liczba użytkowników korzystających z Siri może sprawić, że firma z Cupertino przyspieszy prace nad „nauczeniem” swojego asystenta głosowego naszej mowy.


Aktualizacja – 28 IV 2017 r., 17:25

Sonny Dickson przekazał dodatkowe informacje na temat opisanego wyżej urządzenia serwisowi MacRumors. Nowy produkt Apple jest obecnie ukryty pod nazwą kodową B238. Jego obudowa ma mieć cylindryczny kształt i przypominać nieco Google Home. Spora jej część będzie osłonięta siatką, za którą ukryty zostanie głośnik. W górnej części zostaną zaś zamontowane przyciski.

Nowe urządzenie Apple ma zadebiutować podczas czerwcowej konferencji WWDC, ale niewykluczone, że jego premiera opóźni się.

Zobacz koncept iOS 11

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Sonny Dickson, MacRumors