Florian Kainz – niemiecki programista pracujący nad projektem Google Daydream – opublikował informacje na temat nowej aplikacji, którą przygotował. Pozwala ona na wykonywanie smartfonem bardzo dobrych fotografii w słabych warunkach oświetleniowych.

Przygotowana przez Kainza aplikacja znajduje się obecnie w fazie testów i obecnie nie wiadomo czy Google wyda ją jako nowy program czy też zaimplementuje wykorzystywaną przez nią mechanizmy do oprogramowania swoich smartfonów. Mowa tutaj przede wszystkim o modelu Pixel 2, który ma trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Nowa aplikacja daje użytkownikom możliwość manualnej zmiany wielu ustawień. Fotografując Kainz rejestrował za pomocą aplikacji i swojego smartfona 32 lub 64 ujęcia. Następnie pracował nad redukcją szumów i korektą ewentualnego przesunięcia kadru w czasie robienia zdjęć.

Warto zaznaczyć, że oprogramowaniu Kainza na razie daleko do doskonałości. Długi czas naświetlania wiąże się z koniecznością wykorzystywania statywu lub innego sposobu na unieruchomienie telefonu. Konieczność rejestracji wielu ujęć wymaga zaś poświęcenia relatywnie sporej ilości czasu. Niemniej jednak nowa aplikacja może okazać się wartym uwagi rozwiązaniem.

Źródło: Google