Analitycy firmy Strategy Analytics przygotowali raport dotyczący satysfakcji użytkowników z systemów CarPlay oraz Android Auto. Opublikowane przez ekspertów z Massachusetts wyniki wskazują, że aż 85% konsumentów jest zadowolonych z platformy Apple.

Jak można przeczytać w raporcie, który niestety nie jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych, 31% użytkowników CarPlay przyznało, że jest bardzo zadowolonych z tego rozwiązania. Ponad połowa konsumentów, bo aż 54%, stwierdziła, że jest po prostu zadowolona z zaprezentowanej w 2013 roku platformy.

Niestety nie sposób nie wspomnieć o fakcie, iż grupa ankietowanych liczyła wyłącznie 70 osób ze Stanów Zjednoczonych, które w tym albo ubiegłym roku dokonały zakupu samochodu. W mojej ocenie nie można jej określić mianem próby reprezentatywnej. Na końcu artykułu znajduje się ankieta, która pozwoli na zebranie Waszych głosów.

Wśród ankietowanych 43% określiło bardzo wysoko prawdopodobieństwo, że polecą CarPlay znajomych. Ewentualną możliwość polecenia potwierdziło zaś 37% respondentów. Warto dodać, że 70% zapytanych konsumentów korzysta z Apple Maps, a 59% wykorzystuje platformę Apple do słuchania muzyki, podcastów oraz audiobooków.

Źródło: MacRumors