W przyszłym tygodniu – 27 kwietnia – do sprzedaży trafi nowa gra studia Logic Artists, która została zatytułowana Expeditions: Viking. Twórcy postanowili przypomnieć potencjalnym konsumentom o swojej serii organizując weekendową akcję promocyjną.

W 2013 roku swoją premierę miała gra Expeditions: Conquistador, w którą można od dziś do końca weekendu grać za darmo. Produkcja będzie dostępna do pobrania w serwisie Steam od godziny 19:00, a sięgnąć po nią mogą użytkownicy komputerów z systemem Windows, macOS oraz Linux.

Seria Expeditions łączy w sobie elementy gier RPG oraz strategii turowych. W odsłonie Conquistador gracze mogą wcielić się w tytułowych konkwistadorów, których zadaniem jest odkrycie XVI-wiecznej Ameryki Środkowej oraz podbicie lokalnych plemion.

Produkcja została oceniona w serwisie Metacritic na 77 punktów. Osoby, które będą chciały spędzić z nią więcej czasu niż tylko rozpoczynający się dziś weekend mogą kupić ją w cenie wynoszącej 4,99 €. Promocja potrwa do dnia premiery gry Expeditions: Viking, która przynajmniej na razie nie trafi na komputery Mac.