Golizna w internecie to temat dość śliski, choć w sieci jest jej sporo. Jeszcze większym tematem tabu jest ona w serwisach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku i należącym do niego Instagramie.

Z jednej strony zrozumiałe jest, że Facebook broni się przed tego typu treściami, z drugiej przyjmuje to czasem absurdalne formy, gdzie za nawet fragment odkrytej kobiecej piersi blokowane są konta użytkowników.

Na tym wciąż gorącym temacie blokowania golizny na Facebooku i Instagramie postanowił skorzystać Pornhub, w którym znaleźć można o wiele więcej niż tylko nagie zdjęcia. Przygotował on prostą aplikację pozwalającą na zakrywanie miejsc intymnych, widocznych na zdjęciach, różnymi animowanymi elementami. Nic zatem dziwnego, że szybko zaczęto nazywać tę aplikację mianem „Snapchata dla dorosłych” (o ironio Snapchat powstał głównie po to, by nastolatki mogły wymieniać się nagimi zdjęciami, których nie można było zapisać i użyć w przyszłości).

Trickpics

Aplikacja Trickpics pozwala na zasłonięcie tych miejsc na ciele, za które można dostać bana na Facebooku i Instagramie, co w sumie jest oryginalnym sposobem promocji na ich łamach serwisu z pornografią. Pornhub jest znany z odważnych i pełnych humoru akcji promocyjnych. Wspomnieć wypada choćby reklamy, które pojawiły się na billboardach w amerykańskich miastach, na których widać było dłonie układające się w znak serca i slogan „All you need is hand”, będący nieznacznie zmienionym tytułem piosenki zespołu The Beatles „All you need is love”.

Trickpics

Trickpicks jest programem bardzo prostym w użyciu. Wystarczy wybrać zdjęcie, dodać elementy, które mają zasłaniać to, co zakazane i zapisać stworzoną w ten sposób animację.

Trickpicks w App Store za darmo.

P.S. Zdjęcia kobiety i mężczyzny, widoczne na zrzutach ekranu z programu, pochodzą z serwisu Wikipedia, a dokładnie z angielskiej wersji wpisu poświęconego kobiecie. Za to, co można tam znaleźć, Wikipedia dostałaby bana na Facebooku i Instagramie na zawsze.

P.P.S. Pornhub przygotował wideo promocyjne, w którym nie tylko promuje swoją aplikację, ale i naigrawa się z Instagrama, który pojawia się na poniższym filmie pod lekko zmienioną nazwą.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.