Do Apple Maps zaimplementowano nowe dane, które ucieszą wielu użytkowników największych europejskich miast. Od wczoraj mogą oni w szybki sposób znaleźć na mapie stacje ładowania samochodów elektrycznych, a także wypożyczalnie rowerów.

Apple rozpoczęło współpracę z bawarską firmą Moovility, która dostarczyła informacji związanych z lokalizacją stacji ładowania samochodów elektrycznych. Niestety dane te dotyczą przede wszystkim Wielkiej Brytanii. W przypadku Polski mapy nie pokazują nawet dwóch śląskich punktów Tesla Supercharger zlokalizowanych w Katowicach i Kostomłotach.

Osoby mieszkające i odwiedzające Londyn, Paryż oraz Nowy Jork mogą wykorzystać Apple Maps do znalezienia punktów wypożyczania rowerów miejskich. Niestety w przypadku Polski na mapach można zobaczyć jedynie punkty dodane ręcznie przez użytkowników.

Warto przypomnieć, że dziewięć miesięcy temu firma z Cupertino rozpoczęła współpracę z serwisem Parkopedia. Dzięki temu na mapach pojawiło się wiele parkingów – także nad Wisłą.

Źródło: Bloomberg