Apple podpisało umowę z serwisem Parkopedia, dzięki czemu w aplikacji Mapy można od dziś znaleźć bogatą bazę parkingów wraz ze szczegółowymi informacjami na ich temat. W ciągu ostatnich kilku lat firma z Cupertino rozpoczęła podobną współpracę między innymi z serwisami TripAdvisor, booking.com, Yellow Pages, Yelp i Acxiom.

W skład bazy Parkopedii wchodzi 40 milionów parkingów i stacji dla samochodów elektrycznych, jakie znajdują się na terenie 75 państw Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Europy. Skutki umowy Apple ze wspomnianym wyżej serwisem powinni odczuć również użytkownicy iPhone'ów z Polski, gdyż zmiany – przynajmniej w większych miastach – są znaczne.

Wyszukując w Mapach Apple okoliczne parkingi można znaleźć nie tylko ich rozmieszczenie, ale i adres, numer telefonu do zarządcy, a także informacje dotyczące limitu wysokości, oświetlenia, typu (otwarty, podziemny itd.), dostosowania do osób niepełnosprawnych, dostępności stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz godzin otwarcia i obowiązujących cen.

Według informacji przekazanych przez przedstawicieli Parkopedii serwisowi 9TO5MAC, w Mapach Apple ma się w najbliższym czasie pojawić opcja szukania najtańszego parkingu w okolicy. Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Źródło: 9TO5MAC