Ostatnie tygodnie to gorący okres jeśli chodzi o spekulacje na temat rocznicowego modelu iPhone'a. Apple testować ma dwie różne wersje tego urządzenia: z czytnikiem linii papilarnych pod ekranem oraz z elementem tym umieszczonym na tylnej ścianie. Wczoraj w sieci pojawiło się kolejne zdjęcie rysunku technicznego obudowy właśnie takiego iPhone'a.

Widoczna na poniższym rysunku obudowa posiada trzy wycięcia: na umieszczone pionowo obiektywy, logo Apple i znajdujące się poniżej jego Touch ID. Wymiary urządzenia podane na rysunku (149,5 mm x 72,5 mm) zgadzają się z tymi, które widać było na zdjęciu, które pojawiło się w sieci kilka tygodni temu.

To, co także zwraca uwagę, to fakt, że obudowa tego urządzenia wykonana jest w całości z jednego kawałka aluminium. Jest to więc prostsza konstrukcja od tej, o której mówi się w ostatnich miesiącach - dwóch szklanych ścianach spiętych stalową ramą.

Przypomnieć warto, że rocznicowy model posiadać ma podobno ekran z cienkimi ramkami, zajmujący niemal cały przedni panel. Nie wiadomo, jak Apple rozwiąże kwestię przycisku Home. Może przenieść go w całości na tylną ścianę lub zdecydować się na rozwiązanie podobne do tego w smartfonach Galaxy S8 Samsunga i umieścić go pod ekranem. Firma wciąż testować ma przynajmniej dwa różne prototypy rocznicowego iPhone'a.

Źródło: Twitter / Sonny Dickson