Pisaliśmy ostatnio o problemach Apple z produkcją odpowiedniej ilości skanerów linii papilarnych Touch ID, które można by umieścić pod ekranem. Apple ma w związku z tym rozważać inny design urządzenia, jednym z nich może być umieszczenie skanera z tyłu, jak w smartfonach z Androidem. Zdjęcie rysunku technicznego takiego iPhone'a pojawiło się w sieci wczoraj w chińskim serwisie społecznościowym Weibo.

Całkiem możliwe, że to, co widać na zdjęciu, jest autentycznym rysunkiem technicznym jednego z rozważanych wariantów nowego iPhone'a, które zwykle powstają na wczesnym etapie prac nad urządzeniem. Każdy z nich musi przejść szereg testów, zanim zostanie zatwierdzony.

Urządzenie widoczne na rysunku technicznym nie posiada klasycznego przycisku Home, niemal cały przedni panel zajmuje duży ekran otoczony bardzo cienkimi ramkami. Z tyłu znalazł się czytnik linii papilarnych Touch ID, umieszczony nieco poniżej logo Apple, oraz podwójny aparat ustawiony pionowo. Takie ustawienie aparatu pojawia się w spekulacjach od kilku miesięcy.

Na rysunkach widać także tabelę z wymiarami tego urządzenia (149 x 72,5 x 7,1 mm). iPhone 8 będzie więc nieznacznie mniejszy od obecnego modelu 7 Plus (158,2 x 77,9 x 7,3 mm).

Źródło: 9To5Mac