Niemal każdego dnia w sieci pojawiają się nowe informacje o specjalnym rocznicowym modelu iPhone'a, nazwanym przez media i analityków „iPhone'em 8” lub „iPhone'em X”.

Kilka dni po pojawieniu się w serwisie Weibo zdjęcia rysunku technicznego iPhone'a 8 z czytnikiem Touch ID z tyłu obudowy, w tym samym serwisie społecznościowym oraz na Twitterze pojawiły się kolejne rysunki i grafiki takiego urządzenia. Jego wymiary różnią się nieco od tych, które widoczne były na wspomnianym wyżej zdjęciu.

Widoczne na niniejszych grafikach urządzenie posiada ekran o przekątnej liczącej 5,768 cala i wymiary 137,54 mm x 67,54 mm (brakuje danych dotyczących grubości), jest więc mniejsze od tego ze skanerem linii papilarnych Touch ID umieszczonym z tyłu obudowy, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Wymiary tamtego wynosiły 149 x 72,5 x 7,1 mm.

Ekran zajmuje niemal cały przedni panel, pozostawiając jedynie miejsce na ramki liczące 4 mm. Ich jednakowa grubość z każdej strony może sugerować, że pod ekranem znajdzie się przednia kamera oraz czujniki zbliżeniowy, 3D i natężenia światła otoczenia. Co ciekawe, na rysunku i stworzonych na jego podstawie grafikach widać wyraźnie, że ekran posiadać będzie niewielki otwór na głośnik.

Z rysunków nie wynika, czy czytnik linii papilarnych Touch ID znajdzie się pod ekranem, czy trafi na tylną ścianę obudowy. Na stworzonych na jego podstawie grafikach umieszczono go właśnie pod ekranem.

Źródło: KK Sneak Leaks