Nieco ponad tydzień temu w App Store pojawiła się nowa aplikacja Apple – Clips. Program pozwala na nagrywanie materiałów wideo, modyfikowanie ich za pomocą różnych filtrów oraz dodatków, a także udostępnianie znajomym.

Opcja udostępniania w aplikacji Clips może zdradzać ciekawe informacje na temat systemu iOS 11. Mimo iż większość elementów menu dzielenia się przygotowanym materiałem wygląda znajomo, tak warto zauważyć, że zmiany pojawiły się w jego górnej części.

Do tej pory w górnej części menu udostępniania można było zobaczyć skrót do funkcji AirDrop. W przypadku programu Clips widzimy tam jednak listę osób, z którymi kontaktujemy się najczęściej za pomocą iMessage. Niewykluczone, że z czasem pojawią się tam również kontakty z innych aplikacji – przede wszystkim komunikatorów.

Prawdopodobieństwo tego, że menu udostępniania z aplikacji Clips zostanie zaimplementowane do całego systemu iOS 11 wydaje się bardzo duże. Skrót do AirDrop zostanie umiejscowiony obok innych ikon, a na jego miejscu pojawią się osoby, z którymi najczęściej się kontaktujemy. Nie wiem jak Wam, ale mi ta zmiana bardzo się podoba.