Użytkownicy, którzy będą chcieli wymienić swojego iPada 4 na nowe urządzenie, będą mogli otrzymać od firmy z Cupertino iPada Air 2. Pozwoli na to nowa polityka Apple, która weszła w życie 30 marca.

Właściciele iPadów 4, którzy będą chcieli wymienić swoje urządzenie na nowe – czy to w ramach gwarancji, czy też po poniesieniu stosownej opłaty – otrzymają iPada Air 2. Dotyczy to zarówno salonów Apple Store, jak i autoryzowanych serwisów firmy z Cupertino.

Oba tablety – iPad 4 oraz iPad Air 2 – nie są już dostępne w sprzedaży. Drugi model jest jednak dwa lata młodszy, charakteryzuje się cieńszą i lżejszą konstrukcją oraz obecnością 64-bitowego procesora, który zagwarantuje mu wsparcie dla systemu iOS 11.

Klienci firmy z Cupertino dostaną możliwość wyboru koloru obudowy oraz zostaną poinformowani, czy otrzymają wersję z 32 czy 128 GB pamięci wewnętrznej. Warto jednak dodać, że wymiana tabletu na nowszy model nie jest obligatoryjna i zależy od dostępności iPadów 4 oraz części do nich w serwisach Apple.

Obecnie nie wiemy, jak sytuacja z tabletami będzie wyglądać w Polsce. Ze względu na okres świąteczny autoryzowane serwisy Apple z naszego kraju nie udostępniły jeszcze informacji na ten temat. Można jednak założyć, że i nad Wisłą nowa polityka firmy z Cupertino będzie respektowana.

Źródło: 9TO5MAC