Gdy korzystamy z komputera Mac, to nasz iPhone nie zawsze znajduje się pod ręką. Może wszak być podłączony do ładowania na drugim końcu pokoju lub spokojnie leżeć w kieszeni kurtki w przedpokoju. Warto jednak wiedzieć, że poziom naładowania jego baterii możemy sprawdzić zdalnie.

Już od kilku odsłon systemu macOS/OS X użytkownicy komputerów Mac mają możliwość szybkiego połączenia się z iPhonem, tak aby pełnił on rolę hotspotu. Funkcja ta ma jeszcze jedną zaletę – pozwala na szybkie sprawdzenie stanu naładowania naszego smartfona.

Gdy klikniemy na ikonę Wi-Fi na pasku menu to zobaczymy (zwykle po kilku sekundach), czy iPhone znajduje się w zasięgu naszego komputera, jaki jest mniej więcej poziom naładowania jego baterii oraz siła zasięgu sieci, z którą się połączył.

Gdy przytrzymamy przycisk alt na klawiaturze i naciśniemy tę samą ikonę Wi-Fi, to zobaczymy zdecydowanie więcej opcji, niż wcześniej. Jeśli najedziemy myszką na nazwę naszego iPhone'a i zostawimy kursor w tej pozycji na krótką chwilę, to po lewej stronie naszym oczom ukażą się małe okno z dokładnym stanem naładowania smartfona.