Deweloperzy testują od kilku tygodni wersje beta systemu iOS 10.3.2. Oprogramowanie to jest niedostępne dla urządzeń z 32-bitowymi procesorami i prawdopodobnie nie ulegnie to zmianie po jego oficjalnej premierze. Tego samego można się również spodziewać po iOS 11.

Wśród nadal wspieranych urządzeń Apple z 32-bitowymi procesorami należy wymienić iPhone'a 5, iPhone'a 5c oraz iPada 4. Jak informuje serwis Phone Arena, konsumenci nadal korzystają z 43,7 milionów tych smartfonów. Dane dotyczące wspomnianego wyżej tabletu nie są znane.

Obecnie nie wiadomo, dlaczego Apple ma zamiar zakończyć wsparcie dla iPhone'ów 5 i 5c oraz iPada 4 już przy okazji premiery iOS 10.3.2. Nie jest to bowiem duże uaktualnienie mobilnego systemu – przynosi jedynie poprawki błędów związane z działaniem zewnętrznych VPN, nowe komendy SiriKit dla CarPlay oraz kilka drobnych usprawnień.

Warto przypomnieć, że system iOS 11 nie tylko nie będzie współpracował z wymienionymi urządzeniami, ale też ze 187 tysiącami aplikacji, które nadal nie zostały dostosowane do 64-bitowych procesorów. Premiera iOS 10.3.2 nastąpi prawdopodobnie już w maju. Prezentacja iOS 11 odbędzie się zaś w czerwcu podczas konferencji WWDC.


Aktualizacja 12.04.2016 r.; 21:05

Na stronie dla deweloperów zostały przez Apple udostępnione obrazy iOS 10.3.2 dla iPhone'ów 5 i 5c. Możliwie więc, że użytkownicy tych urządzeń otrzymają aktualizację do nowej wersji systemu. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby zostały one objęte wsparciem przez iOS 11.


Źródło: Phone Arena